strona internetowa logo profesjonalne strony internetowe
projektowanie stron internetowych gdansk
Czy potrzebuję strony internetowej dla lokalnego biznesu?

Czy potrzebuję strony internetowej dla lokalnego biznesu?

Jeśli jesteś właścicielem firmy i nie jesteś pewien, czy potrzebujesz stronę internetową, pozwól, że zaoszczędzę Ci trochę czasu w procesie podejmowania decyzji. Odpowiedź brzmi: tak, potrzebujesz strony internetowej. Może to być prosta strona internetowa, ale musi być dobra. Więc pozwól, że odpowiem na wszystkie zastrzeżenia, które masz w głowie i powiem Ci, dlaczego nadal potrzebujesz strony internetowej.

Nie mam czasu aby zajmować się tworzeniem strony internetowej

Jeżeli jesteś zbyt zajęty swoją codzienną pracą, aby poświęcić czas na stworzenie i prowadzenie strony internetowej, możemy wykonać ciężką pracę za Ciebie. Od projektu po wszelkie przyszłe poprawki, możemy zająć się wszystkim, abyś mógł skoncentrować się na opiece nad swoimi klientami. Strona internetowa ma jasne cele, takie jak podawanie lokalizacji, wskazówek dojazdu, godzin otwarcia itp. Dobra strona www będzie w stanie od razu odpowiedzieć na pytania klientów, a to może nawet przynieść korzystny efekt domina w postaci zwolnienia czasu, który spędzasz na odpowiadaniu te pytania przez telefon.

projektowanie stron internetowych

Pracuję tylko lokalnie, nie muszę mieć strony internetowej

projektowanie stron internetowych gdansk

Podczas gdy praca w okolicy ułatwia Ci poznawanie klientów pocztą pantoflową, mogę zagwarantować, że w twojej okolicy są ludzie, których nie spotkałeś. 4 na 5 konsumentów użyje wyszukiwarki, aby znaleźć informacje lokalne. Pozwól, że przedstawię Ci lokalne SEO. Pomoże Ci to promować Twoją firmę wśród lokalnych potencjalnych klientów i klientów, dzięki czemu Twoja witryna internetowa będzie bardziej odpowiednia dla lokalnych odbiorców docelowych. Reklama online niekoniecznie oznacza poszerzanie obszarów. Oznacza to kierowanie na wybrane obszary.

Moi docelowi klienci nie korzystają z internetu

Mogło to być prawdą dekadę temu, kiedy smartfony były technologią dla młodszych pokoleń, a 4G nie istniało. Ale dzięki najnowszym osiągnięciom technologicznym, prawie wszyscy są „zalogowani” przez cały czas. Sytuacja szybko się zmieniła, ale ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że Twoi docelowi odbiorcy prawdopodobnie w pewnym momencie szukają Cię online, czy to za pośrednictwem komputera stacjonarnego, czy smartfona.
projektowanie stron internetowych trójmiasto

Nie mam wystarczającego budżetu

tworzenie stron internetowych trójmiasto

Strony internetowe nie muszą być drogie. Najważniejsze jest posiadanie strony internetowej, która istnieje i może zostać znaleziona przez wyszukiwarki. Ostatecznie nowa strona internetowa może być najlepszym narzędziem do rozwoju Twojej firmy i zapewnienia większego budżetu.
Koszt posiadania strony www jest znacznie niższy niż koszt pozostania w tyle. Jeśli trafiłeś na ten artykuł, zakładam, że zastanawiasz się, czy potrzebujesz strony internetowej. Tu należy zadać sobie pytanie „czy stać mnie na to, aby nie mieć strony internetowej?”. Witryna internetowa to jedna z najlepszych inwestycji, jakie firma może poczynić w swoją przyszłość.

tworzenie sklepów internetowych
Co ile przeprojektowywać stronę internetową, aby pozostała nowoczesna?

Co ile przeprojektowywać stronę internetową, aby pozostała nowoczesna?

Od ponad dwóch dekad obserwujemy dynamiczny rozwój internetu, jak pojawiają się nowe technologie, nowe rozwiązania, udogodnienia, aktualizacje, jak ewoluują trendy w projektowaniu UX czy designie. Dynamika tych zmian jest bardzo szybka, nie bez znaczenia pozostaje więc reagowanie na te zmiany. Jest to o tyle istotne, że pewne elementy strony internetowej mogą nie być już obsługiwane przez najnowsze wersje przeglądarki. Co więcej, układ, grafika, działanie strony internetowej czy sposób wyświetlania może przekładać się na wrażenia, jakie taka strona pozostawia a co za tym idzie na decyzje zakupowe podejmowane przez użytkownika.

Jak często odświeżać stronę internetową?

Zakładanie firmy czy otwieranie sklepu internetowego wiąże się bezpośrednio z publikacją odpowiedniej strony www. Jeśli jednak firma istnieje już kilka lub kilkanaście lat, czy też strona firmowa powstała stosunkowo dawno to najprawdopodobniej powinniśmy zainteresować się jej przeprojektowaniem. Trudno tu wystosować sztywną regułę określającą czas, po którym zalecane byłoby przeprojektowanie witryny. Jednak dobrą praktyką jest odświeżanie całej strony www co 2-3 lata. W takim okresie trendy technologiczne, kwestie SEO, funkcjonalność czy UX przechodzą już na tyle dużą transformację, że to, co prezentuje strona najpewniej jest już przestarzałe.

Jakich efektów należy oczekiwać po przeprojektowaniu strony www?

przeprojektowanie strony internetowej

Pozostająca w technologicznym czy funkcjonalnym odwrocie strona internetowa wprost będzie przekładać się na finansowe, czy wizerunkowe straty. Odświeżenie witryny ma temu zapobiec. Celem utrzymywania strony www w zgodzie z najnowszymi trendami jest zachowanie (z potencjałem do zwiększania) poziomu sprzedaży, możliwość budowania silniejszej marki, poszerzenie grona klientów, zwiększanie współczynników konwersji, wydłużanie czasu wizyt na stronie, etc.

Grafika to nie wszystko – co jeszcze powinno zostać odświeżone?

Grafika jest zaledwie jednym z elementów, który powinien podlegać odświeżeniu. Jednak co zyskamy posiadając już nowoczesną, zaprojektowaną w myśl najnowszych trendów graficznych strony www, jeśli jej odnalezienie w sieci będzie graniczyło z cudem. Przeprojektowywanie musi więc obejmować także te aspekty, które przekładać się będą na lepszą widoczność witryny w wyszukiwarce. Poprawie podlegać musi prędkość ładowania się strony, konieczna jest analiza treści oraz układu i zawartości podstron. Warto dodać mapę Google do podstrony z danymi kontaktowymi. Weryfikacji powinny też podlegać obszary SEO, czy te związane z doświadczeniem użytkownika. Kwestii, które muszą być brane pod uwagę podczas przeprojektowywania witryny www jest wiele. Konieczne jest zweryfikowanie współczynnika odrzuceń, przeanalizowanie jakości odwiedzin. Odpowiednio przeprowadzona analityka pozwoli ustalić jak poruszają się użytkownicy na stronie www, ile czasu na niej spędzają, czy też, kiedy i z której podstrony rezygnują z dalszej „podróży” po witrynie.

tworzenie sklepów internetowych

Miejmy na uwadze, że dzisiejsi użytkownicy bardzo szybko oceniają jakość strony internetowej i wystarcza im zaledwie kilka sekund, by podjąć decyzję o pozostaniu na niej lub jej porzuceniu. Odświeżenie strony www jawi się więc jako biznesowa konieczność, bez której firma, sklep internetowy czy nawet blog będą notować finansowe straty. Zniechęcony użytkownik to stracony klient, który najpewniej już nigdy do nas nie wróci. Warto więc oddać weryfikację strony www w ręce specjalistów, którzy precyzyjnie określą jakie zmiany są konieczne do wprowadzenia.

projektowanie stron internetowych gdansk
Strona internetowa dostosowana do UX

UX już kilka lat temu na stałe weszło w nomenklaturę związaną z tworzeniem stron internetowych. Obecne user experience, czyli doświadczenie użytkownika, stanowi fundament dla budowania stron www czy aplikacji mobilnych. Przekładając UX na nieco bardziej przystępny język będzie on odnosił się do projektowania stron pod kątem doświadczeń użytkownika, tak by strona pozostawiała dobre wrażenie, była przystępna i wzbudzała zaufanie. Po co? Strona firmowa, czy też e-commerce ma przecież generować sprzedaż, prowadzić do efektywnego pozyskiwania nowych klientów, jak i przekładać się na pozytywne postrzeganie marki.

Projektowanie UX – co to takiego?

Na to, jak prezentuje się strona internetowa składają się takie elementy jej budowania jak programowanie czy projektowanie wizualne witryny, trzecim filarem całego procesu jest właśnie projektowanie UX. Można z dużą dozą pewności stwierdzić, że to właśnie UX będzie odpowiadał za to, że strona jest dobrze postrzegana przez użytkowników, że chętnie się oni po niej poruszają, nie napotykając na jakiekolwiek trudności.

Co składa się na działania UX? Między innymi będą to takie czynności jak mierzenie efektów, prowadzenie regularnych analiz, optymalizacja funkcjonujących już rozwiązań czy też wprowadzanie koniecznych zmian.

projekt strony internetowej

Mając na uwadze UX w cały procesie budowania strony internetowej nie można pominąć jednego z najistotniejszych kroków czyli określenia celów jakie ma taka witryna spełniać. Strona firmowa powinna stać się kanałem online, który umożliwia docierać do nowych kontrahentów, celem nadrzędnym sklepu internetowego jest sprzedaż bezpośrednia, natomiast blogerowi może zależeć na jak największych zasięgach. Ustalenie tych celów powinno stać się wypadkową do późniejszego stworzenia architektury strony internetowej. Bardzo istotną kwestią w całym projektowaniu UX jest uzyskanie odpowiedzi na właściwie zadane pytania. Należy określić jak zaprojektować witrynę, by zachęcała ona do założenia konta, czy ułatwiała logowanie. Warto zadbać o to, by intuicyjność, pozytywne emocje i dobre doświadczenia zachęcały użytkowników do polecania marki dalej.

Optymalizacja UX pod kątem sklepu internetowego? Co jest istotne?

optymalizacja stron internetowych

Definiując UX w sposób stosunkowo ogólny niekoniecznie będzie oczywiste to, co rzeczywiście zostanie wykonane pod kątem użyteczności. Odnieśmy się więc do przykładu w postaci e-sklepu, który oferuje oświetlenie (lampy wiszące, kinkiety, etc.). Będzie więc to oferta skierowana do osób, które posiadają już mieszkanie lub właśnie je wykańczają. Sklep internetowy ma skutecznie sprzedawać, należy więc wziąć pod uwagę to, na jakich urządzeniach przyszli klienci będą przeglądać ofertę sklepu. Witryna www powinna bezbłędnie działać nie tylko na sprzęcie desktopowym, ale także na urządzeniach mobilnych. Brak czasu, praca, zabieganie grupy docelowej sprawiają, że ruch mobily może odgrywać kluczową rolę.

System zakupowy powinien więc wyróżniać się prostotą, intuicyjnością, budować przekonanie, że jest godny zaufania. Nie bez znaczenia będą pozostawały takie kwestie jak ekspozycja produktów, ich wysokiej jakości (nieutrudniające przeglądania) zdjęcia, opisy produktów, łatwość odnalezienia parametrów produktu, etc. Ostatecznie lampy czy innego rodzaju oświetlenie powinny być atrakcyjnie prezentowane, tak by ułatwiały użytkownikowi podjęcie trafnej decyzji.

Nieustannie dużą rolę odgrywa przycisk „dodaj do koszyka”, „kup teraz”, etc. Button musi być wyraźny, widoczny, dobrze wyeksponowany, ale też nienarzucający się, nienachalny, wpisujący się w cały design strony www. Użytkownik w kolejnych krokach powinien w łatwy i możliwie najkrótszy sposób przejść całą ścieżkę zakupową. Wypełnienie danych zakupowych musi przebiegać sprawnie, a system powinien zachęcać do założenia konta (ale też umożliwiać zakup jako gość), warto też podjąć działania pobudzające użytkowników do zapisywania się na newsletter. Finałem ma być realizacja płatności. Klient powinien też otrzymywać wiadomości odnoszące się do statusu zamówienia. Ma być prosto, szybko, wiarygodnie i intuicyjnie.

projektowanie sklepow internetowych

Doświadczenia zaprojektowane z myślą o użytkownikach

tworzenie sklepów internetowych
Proces zakupowy i jego prawidłowy przebieg zależny jest od wielu kwestii. Zauważmy, że użytkownik, który nie ma problemu z zakładaniem kont w sklepach internetowych, lepiej oceni sklep, w którym ma także możliwość zakupu bez rejestracji. Sklep internetowy powinien więc udostępniać jak najwięcej możliwości, dróg prowadzących do zakupu. Nie inaczej jest z płatnościami, Tu też klient powinien mieć pełen wachlarz możliwości, od wyboru płatności „za pobraniem”, przez tradycyjne przelewy i nowoczesne transfery łącznie z BLIKiem. Pozbawiając użytkowników możliwości dokonania zakupu bez rejestracji, jednocześnie jej wymagając, możemy założyć, że część z potencjalnych klientów po prostu zrezygnuje z realizacji zamówienia. Miejmy na uwadze to, że jeśli e-konsument dokonuje zakupu w naszym sklepie po raz pierwszy, korzystając z opcji „zamów bez rejestracji”, to jeśli jego doświadczenia pozostaną pozytywne, może założyć konto w przyszłości. Tym bardziej, jeśli zachęcimy go do tego odpowiednim rabatem.

UX jako scenariusz poruszania się po stronie dla klientów

Jeśli użytkownik już dokona w danym sklepie internetowym zakupu powinien on pozostać jeszcze na długo z pozytywnymi emocjami. Celem projektowania UX jest budowa algorytmu zachowań oraz stworzenie scenariusza obsługi takiego sklepu przez użytkownika. Czego efektem ma być właśnie poczucie, że e-klient dokonał właściwego wyboru i będzie chciał jeszcze w przyszłości skorzystać z oferty e-sklepu lub poleci go znajomym. Warto też zdawać sobie z tego sprawę, że jeśli sklep online, ale także strona firmowa pozostawią po sobie złe wrażenie, nie będą intuicyjne, użytkownik oceni je jako skomplikowane. Klient zniechęci się do takiej witryny i pojawić się może u niego frustracja, przez co nie tylko szybko opuści witrynę, ale z pewnością do niej także nie wróci. Projektowanie UX ma już na starcie wyeliminować takie doświadczenia.
strony internetowe gdansk

UX i budowa struktury podstron

profesjonalne projekty stron i internetowych

Analityka i planowanie to jedne z podstawowych elementów składających się na projektowanie UX, jednak nie bez znaczenia pozostaje budowanie ogólnej struktury podstron. Fundamentem dla opracowania skutecznej strony internetowej jest więc schematyczne planowanie architektury informacji, które będą znajdować się na podstronach.  Przygotowana na fundamencie schematu makieta pozwoli sprawnie oszlifować stronę pod kątem graficznym.
Projektowanie User Experience może więc z powodzeniem wykorzystywać proste szablony, które docelowo będą odpowiednio dopasowane do profilu firmy. Zarys strony przedstawiony w formie szablonu umożliwia stworzenie wielu rozwiązań, wprowadzanie zmian, a także opracowanie prototypów. W ten sposób jeszcze przed opublikowaniem witryny w sieci uda się przetestować mnóstwo pomysłów i wyeliminować te, które się nie sprawdzają.

Na tym etapie tworzenia strony www prace koncentrują się na stosunkowo ogólnych zagadnieniach, takich jak całościowy układ czy funkcjonowanie podstron. Istotą tej części pracy jest sprowadzenie do minimum pojawienia się przypadku w poruszaniu się po stronie.
Warto odwoływać się do pewnej hierarchii elementów, które muszą znaleźć się na stronie internetowej. Oczywiste jest to, że takie podstrony jak polityka prywatności czy regulamin będą się znajdować na stronie www, ale czy są tak samo istotne z perspektywy klienta, jak informacja o darmowej dostawie, promocjach, zniżkach za zapisanie się na newsletter czy polubienie fanpage`a. Niekoniecznie.
Jeśli projekt UX jest już opracowany, można przejść do projektowania grafiki. Następnie projekt graficzny trafia do deweloperów, ci go kodują a strona może już działać.

Prędkość strony internetowe
Szybka strona internetowa, a widoczność w sieci. Jak Google ocenia strony?

Szybka strona internetowa, a widoczność w sieci. Jak Google ocenia strony?

Ładowanie się strony internetowej, a konkretniej prędkość jej ładowania jest jednym z bardzo istotnych wskaźników dla wyznaczania pozycji w wyszukiwarce Google. Gigant z Doliny Krzemowej udostępnił masę narzędzi do tego, by ten wskaźnik mogli weryfikować zarówno programiści, jak i administratorzy.

Szybkość ładowania strony www jest w oczywisty sposób ważna dla użytkowników sieci, ale równie ważne jest to, by roboty Google`a oceniły ją jako zadowalającą. Zauważyć też warto, że profesjonalne strony internetowe, które ładują się szybciej także uzyskują lepsze współczynniki konwersji. Zobaczmy więc jaka jest zależność zachodząca pomiędzy szybkością strony www a jej widocznością w sieci.

Szybkość ładowania się strony www - kluczowe 3 sekundy

Wyniki, jakie udostępnił Google wskazują, że nawet 40% użytkowników sieci opuszcza stronę internetową jeśli ładuje się ona dłużej niż 3 sekundy. To ma swoje dalsze konsekwencje, które przejawiać się będą tym, że
frustrujące działanie strony www spowoduje niechęć do ponownego dokonania na niej zakupu nawet wśród 79% internautów. Co więcej, niemal 50% użytkowników wymaga, by profesjonalna strona internetowa ładowała się jeszcze krócej, w 2 sekundy.

szybkość strony w intrenecie

SEO a prędkość ładowania się profesjonalnej strony internetowej

predkosc strony internetowej a seo

Tu znowu swoją rolę do odegrania mają wymienione wyżej 3 sekundy. Jeśli strona ładuje się powyżej tego limitu czasowego, może to już przełożyć się negatywnie na pozycjonowanie strony internetowej. Jednak miejmy na
uwadze fakt, że czynników wpływających na rankingi w wyszukiwarce Google jest bardzo wiele, a prędkość jest zaledwie jednym z nich. Jeśli więc strona nie ładuje się w 3 sekundy, trzeba ten element koniecznie poprawić.
Warto więc skorzystać z odpowiednich narzędzi, które mamy na wyciągnięcie ręki. W sieci do dyspozycji mamy wiele produktów, które są darmowe. 

Dlaczego to takie ważne? Wracając do robotów Google`a to odpowiadają one za nieustanne skanowanie internetu. W ten sposób indeksują przeskanowane treści ustalając rankingi w wyszukiwarce. Nawiązując do prędkości to roboty mają ograniczony „budżet indeksowania”, czyli czas który mogą przeznaczyć na każdą ze stron. Wniosek płynie z tego taki, że w przypadku wolno działającej strony www googleboty nie przeskanują każdej podstrony, w konsekwencji treści na niej zawarte nie będą miały wpływu na pozycjonowanie strony internetowej. Te powtarzane jak mantra 3 sekundy są więc absolutną koniecznością, by być pewnym, że tworzony content nie trafi w próżnię.

Jest jeszcze jeden aspekt, o którym należy wspomnieć. Prędkość strony przekłada się na koszt reklam publikowanych w uniwersum Google`a oraz poprawia ich pozycję w stosunku do konkurencji. Parametrem decydującym o tej kwestii jest tzw. Quality Score.

Natomiast najczęstszymi powodami, które wyraźnie wpływają na spowolnione działanie strony będą zbyt duża wielkość obrazów, zbyt duża ilość niepotrzebnego kodu strony www, czy też hosting. Warto więc zweryfikować własną stronę www, by być spokojniejszym o jej widoczność ale także o to, że nie przepalamy budżetów na marketing.

projektowanie profesjonalnych stron internetowych
Projektowanie stron internetowych w 6 krokach

Projektowanie stron internetowych w 6 krokach

Wchodząc na tę czy inną stronę internetową, zapoznajemy się z jej treściami, ofertą, wartościami. Tylko czy zastanawiamy się nad tym w jaki sposób dotarliśmy na tę witrynę. Czy tylko dlatego, że wpisaliśmy odpowiednią frazę w wyszukiwarkę? Poniekąd tak, ale ta fraza z jakiegoś powodu była wysoko w wynikach wyszukiwania, z jakiegoś powodu profesjonalna strona internetowa jest widoczna, łatwa do odnalezienia. Nad budową strony internetowej pracuje często wiele osób, spędzając nad jej tworzeniem dziesiątki godzin właśnie po to, by dotrzeć do użytkownika, potem zainteresować go treścią i przekuć w klienta. Jak w takim razie przebiega tworzenie strony www, jakie etapy realizuje się w ramach jej budowy?

Poznanie oczekiwań klienta, firmy

Punktem wyjściowym dla stworzenia optymalnie funkcjonującej strony internetowej musi być rzetelna rozmowa z klientem, w trakcie której uda się rozpoznać jego oczekiwania względem witryny. Ostatecznie w rezultacie naszych prac ma powstać strona, która stanie się platformą do pozyskiwania nowych grup klientów czy też użytkowników. Krótki briefing jest niezwykle istotnym elementem, dzięki któremu rozpocznie się dobry start w kierunku zbudowania doskonałej witryny.

projektowanie stron

Wytypowanie inspiracji oraz benchmark

programowanie stron internetowych

Jeśli już nieco zapoznaliśmy się z klientem, zbudowaliśmy sobie obraz segmentu rynku, w którym się porusza, znamy jego konkurencję to warto także przeanalizować te dane pod kątem inspiracji. Co to oznacza? Z klientem można wytypować strony internetowe, których elementy, funkcje, design mogą stać się pewnym impulsem do tworzenia nowej jakości, drogowskazem dla tworzenia docelowej strony internetowej dla klienta.

Kolorystyka ma znaczenie

Wprawdzie kolorystyka jest niezwykle łatwa do zmiany, można ją modyfikować bardzo sprawnie, co pozwala testować różne możliwości to należy mieć w pamięci, że dominujące barwy na stronie internetowej mają bardzo istotny wpływ na jej odbiór. Jeśli firma nie ma brandbooka, czy też przewodniej kolorystyki, to warto ten element tworzenia witryny dobrze przemyśleć. Kolory muszą być tożsame lub dobrze komponujące się z logotypem. Dobrą praktyką jest wybranie komponujących się ze sobą trzech barw.

tworzenie sklepów internetowych

Nawigacja – kluczowy element składający się na funkcjonalność strony www

projekt strony internetowej

Bez dobrze zaprojektowanej nawigacji nie ma co liczyć na to, że użytkownik poświęci swój czas na zapoznanie się z firmą i jej ofertą. Struktura strony musi zakładać ergonomiczne ułożenie poszczególnych elementów, przycisków, czy też menu. To jest fundament dla dobrze skrojonego layoutu. Nad tym powinien pracować grafik, UX designer, czy też osoby, które mogłyby taką stronę testować.

Poprawki, jeszcze przed wdrożeniem

Poprawki to rzecz normalna. Z jednej strony niektóre rzeczy będą wymagały optymalizacji pod kątem użyteczności, ale też sam klient może wnieść swoje uwagi. Warto na etapie ustalania warunków współpracy wypracować ilości poprawek, które klient otrzymuje w pakiecie. Ponad ustaloną ich ilość rozliczamy odpowiednio każdą kolejną poprawkę.

projektowanie sklepow internetowych

Wdrażamy nowoczesną stronę internetową

programowanie nowoczesnych stron internetowych

Wszystko działa, nawigacja, funkcjonalność, UX, design są na oczekiwanym poziomie można więc po akceptacji layoutu przez klienta przejść do wdrożenia strony www. Wydawałoby się, że na tym praca nad stroną się
zakończyła. Nie do końca teraz należy zadbać o to, by odnalazła się w sieci, a w zasadzie, by mogli ją odnaleźć jej użytkownicy. Nowoczesna strona internetowa wymaga od nas konsekwencji, regularności i wielu działań z
zakresu marketingu internetowego, by w pełni wykorzystała swój potencjał.

Skontaktuj się z nami

Chciałbys porozmawiać o stronie internetowej? Masz jakiekolwiek pytania i potrzebujesz uczciwego i profesjonalnego wsparcia?

Zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy na wszystkie pytania i rzetelnie doradzimy w każdej kwestii związanej z zaprojektowaniem strony bądź sklepu internetowego. Naszym priorytetem jest dobranie dla Ciebie odpowiedniej usługi do Twoich potrzeb.

Jakie są najnowsze trendy w tworzeniu stron internetowych?

Jakie są najnowsze trendy w tworzeniu stron internetowych?

Aktualnie mamy do czynienia z kilkoma ciekawymi kierunkami, nie brakuje także metamorfoz w samych technikach projektowania, które znane są z lat wcześniejszych. Warto przyglądać się trendo-twórczym i trendo-opiniującym konkursom web designerskim, pracom prezentowanym na takich portalach jak Awwwards czy Behance. Nie bez znaczenia jest trzymanie ręki na pulsie jeśli chodzi o ekskluzywne motywy, które często wprowadzają nowe rozwiązania i propozycje e-designerskie.

Nadal liczy się minimalizm w projektowaniu stron internetowych

Minimalizm jest w zasadzie wszechobecny. Jest to trend, który jest kontynuowany i funkcjonował już w latach poprzednich. Jego uniwersalny charakter i efektywność jest czymś, co doskonale odnajduje się w przestrzeni stron mobile-first czy RWD (responsive web design). Minimalistyczne formy, content są łatwo przyswajalne, czyste i wydają się zwyczajnie autentyczne. Minimalizm automatycznie buduje także profesjonalne skojarzenia na temat marki, z którą po raz pierwszy styka się użytkownik.

 

strony internetowe elblag

Horyzontalne położenie stron www

Innymi słowy, fullwidth, czyli położenie pełnoekranowe. To coraz modniejszy trend, który świetnie odnalazł zastosowanie w sklepach online. Po wejściu na sklep z takim układem widzimy obraz rozciągający się na cały
ekran (od lewej do prawej). Taka praktyka tworzenia stron www pozwala na kreatywniejsze podejście do wykorzystania dostępnej przestrzeni. Rozciągnięty układ umożliwia też na użyteczne zagospodarowanie strony,
wprowadzając w ten element np. angażujące interakcje.

Typografia ponad wymiar

Duże rozmiary czcionek są coraz chętniej wykorzystywane i rzeczywiście mogą przykuć uwagę. Tym bardziej jeśli są wspierane przez trafne wizualizacje. Co ciekawe większe rozmiary fontów bywają całkiem często wykorzystywane w nagłówku jako jeden z elementów nawigacji. Jest to styl wpisujący się w minimalistyczne trendy. Pozwala skoncentrować się na najistotniejszych treściach, jest pozbawiony jakichkolwiek rozpraszaczy.

tworzenie stron internetowych

Profesjonalne strony internetowe – materiały video w nagłówku

nowoczesne strony internetowe

Slajdery już od kilku sezonów są nieco passe, nagłówki ze statycznym tekstem trochę się przejadły, przyszedł więc czas na dodawanie stronom nieco dynamiki za pomocą materiałów video. Stosowane w nagłówkach filmy unowocześniają marki, poprawiając ich wizerunek, wydają się godniejsze zaufania. To ważne z perspektywy zwiększania faktorów konwersji oraz zysków, etc.

Brutalizm

Tajemniczo brzmiący trend pojawił się już kilka lat temu. Jednak teraz staje się coraz wyraźniejszy. Brutalizm odwołuje się wprost do nostalgii za tymi czasami, kiedy ze stronami internetowymi stykaliśmy się po raz pierwszy.
To trend stojący w opozycji do uporządkowanego i skalkulowanego nurtu minimalistycznego. Tu liczy się chaos, estetyka w której triumfują krzykliwe kolory i wyrazista typografia.

profesjonalne strony internetowe

Trudno o jedno, jedyne źródło, z którego wynikałoby, jakie są panujące obecnie trendy w projektowaniu stron internetowych. To tylko kilka wybranych nurtów przewodnich, które odznaczają swoje piętno na obecnych sposobach projektowania stron www. Tych jest znacznie więcej. Wyraźnie zarysowują się także takie kierunki jak asymetria, galerie w formie karuzeli, paralaksy, widoczne siatki itd.

Skontaktuj się z nami

Chciałbys porozmawiać o stronie internetowej? Masz jakiekolwiek pytania i potrzebujesz uczciwego i profesjonalnego wsparcia?

Zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy na wszystkie pytania i rzetelnie doradzimy w każdej kwestii związanej z zaprojektowaniem strony bądź sklepu internetowego. Naszym priorytetem jest dobranie dla Ciebie odpowiedniej usługi do Twoich potrzeb.

strona internetowa projektowanie gdansk
Strona internetowa pod Google – jak ją stworzyć?

Strona internetowa pod Google – jak ją stworzyć?

Z możliwości docierania do nowych grup klientów w wyszukiwarce Google, monetyzowania reklamowych przekazów, z udostępnionych przez potentata narzędzi do analiz korzystają firmy na całym świecie – działy marketingowe wielkich koncernów, firmy MŚP czy mniejsi przedsiębiorcy, etc. Jednak, by móc w ogóle myśleć o prowadzeniu choćby skromnej reklamy w Google niezbędna jest dobrze zaprojektowana strona internetowa pod Google, z myślą o wykorzystaniu możliwości, jakich dostarcza gigant z Doliny Krzemowej.

Projektowanie strony pod SEO – dlaczego to takie ważne?

Praca nad uzyskiwaniem najwyższych współczynników konwersji z różnych źródeł pozyskiwania klientów w sieci musi rozpocząć się jeszcze zanim powstanie strona www. Jednymi z absolutnie najważniejszych przestrzeni, w których znajdują się klienci firmy jest wyszukiwarka Google.

Wydawałoby się, że to oczywiste, ale często pomija się fakt, że sama struktura strony www ma znaczny wpływ na SEO. Strona internetowa musi być więc poprawnie zaprojektowana nie tylko pod kątem wizualnej identyfikacji, to ważne, ale żeby móc pozyskiwać ruch i następnie go monetyzować należy zadbać także o takie aspekty witryny jak struktura strony, jej content, intuicyjność czy funkcjonalność.

strona internetowa tworzenie warszawa

Liczy się proces budowy strony www

strona internetowa projektowanie gdansk

Punktem wyjścia dla całego procesu tworzenia skutecznej strony internetowej są frazy kluczowe, które definiują działalność firmy. Należy więc określić ilość takich fraz oraz ich tematykę. Optymalną praktyką jest stworzenie takiej strony, w której dla każdej z fraz powstanie jedna podstrona, prezentująca część większej oferty. Wówczas algorytm Google bez trudności dopasuje frazy kluczowe do podstrony, co przełoży się na pozycje w SERPach (wynikach wyszukiwania). Użytkownicy też będą mieli ułatwione zadanie odnalezienia tego, czego poszukują. Miejmy na uwadze też fakt, że wyselekcjonowane frazy kluczowe muszą zostać naturalnie zagnieżdżone w treściach, którymi uzupełniona jest strona. To bardzo istotne pod kątem później prowadzonych kampanii SEO.

Poza frazami kluczowymi bardzo ważną pod kątem SEO kwestią jest mobilność strony internetowej. Już od kilku sezonów googleboty premiują te witryny, które dostosowują się do smartfonów czy tabletów, czyli są zbudowane w technologii RWD (responsive web design) lub mobile first.

Rozważnie należy podejść do takich technologii jak flash czy java script. SEO-we środowisko dostrzega, że roboty Google mogą nie odczytywać kodu, który jest zapisany w tych językach.

Strona internetowa pod Google musi być czysta. Sprowadza się to do poprawnego i optymalnego kodu, który będzie właściwie odczytany przez tzw. crawla, czyli program Google. Jeśli dla programu strona w jakichś obszarach nie będzie czytelna, wpłynie to negatywnie na pozycje w wynikach wyszukiwania. Czynników, które decydują o odpowiednio skonstruowanej stronie www pod kątem jej widoczności w Google jest wiele. Nie bez znaczenia pozostają takie kwestie jak przejrzysty adres URL, mapa strony,

Skontaktuj się z nami

Chciałbys porozmawiać o stronie internetowej? Masz jakiekolwiek pytania i potrzebujesz uczciwego i profesjonalnego wsparcia?

Zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy na wszystkie pytania i rzetelnie doradzimy w każdej kwestii związanej z zaprojektowaniem strony bądź sklepu internetowego. Naszym priorytetem jest dobranie dla Ciebie odpowiedniej usługi do Twoich potrzeb.